Умен трик за лозарство, който никой не обсъжда

Присаждането е един от начините за размножаване на лозите и се използва, когато искате да внесете корекция в сорта или пък да произведете облагороден посадъчен материал. Има различни начини за присаждане на лоза

Хубав знак за успешната операция е появата на влага върху калема, което показва, че резникът е получил хранителни вещества от подложката.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Полезно е лозарят да знае как да определи сроковете за подмладяваща резитба, правилата, както и критериите за целесъобразност.

Ако ще се инвестира в машини за обработка на лозя В лозята

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремим те да съвпаднат с разцепите на основата.

Така че, внимавайте и питайте преди да бързате или чакате.

Дадохме му думата, защото много наши лозя читатели на вестник "Хоби фермер" искат да си запишат в тетрадките пълна схема за опазване на растенията.

Когато искаме да облагородим вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.

Запишете се за нашия бюлетин и следете за промоции и отстъпки

ПРОДУКТИ Електрическа оградна мрежа Импулсни генератори Фотоволтаични системи Въже за ограда Оградна лента Поцинкована тел Изолатори Врати Конектори Колчета Кабели Заземяване Натягащи елементи Тестери Аксесоари

При традиционното използване на джибри за изваряване на ракия, се следват няколко принципа. Джибрите са причина за вкисването, затова те трябва да се отделят след ферментацията, но това правило рядко се спазва.

Доц. д-р инж. Ангел Трифонов, Аграрен университет – Пловдив

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Умен трик за лозарство, който никой не обсъжда”

Leave a Reply

Gravatar